O projekte

Team Cup je veľkolepé športové podujatie, ktoré spojí študentov z minimálne 12 európskych krajín! Zameriava sa na propagáciu zdravotných výhod športovania a to hlavne pomocou malého futbalu, 3x3 basketbalu a plážového volejbalu, všetky tri športy patria medzi najprístupnejšie z pomedzí všetkých športov. Hlavným podujatím bude súťažný turnaj medzi univerzitnými študentmi, povzbudiť ich k vedeniu športového tímu, čo im môže dopomôcť aj k vedeniu tímu v pracovnom živote.

No nie je to len o samotnom turnaji a súťažení - toto podujatie kombinuje šport so sociálnymi cieľmi a propaguje fyzické, duševné a sociálne zdravie. S 27 partnermi zo športu, vysokého školstva a verejných inštitúcií sa streneme aj na kick-off meetingu, kde vyriešime propagáciu na výber a samotný výber tímových kapitánov.

Daní kapitáni budú musieť počas príprav zorganizovať dobrovoľnícku kampaň vo svojom okolí, ide o prepojenie medzinárodného športového podujatia a dobrovoľničenia. To si priblížime na medzinárodnom tréningu v Bratislave, ktoré bude o workshopoch ohľadom motivácie hráčov, dobrovoľničení a jeho výhodách pre duševné zdravie a následný tréning s viacerými prvkami pre jednotlivé športy, ktoré môžu pretaviť do viacerých tréningov, keď sa vrátia do svojich krajín.

Sme veľmi vďační za možnosť spraviť toto podujatie práve za pomoci financií Európskej únie. Team Cup je projekt so sociálnymi cieľmi a s dôrazom na propagáciu zdravia a dobrovoľničenia.