Propozície malý futbal

Základné info o turnaji v malom futbale počas podujatia European Team Cup 2023:

Termín: 25.-29.9.2023
Miesto: Areál ŠK Slovan Bratislava, Pasienky – umelá tráva, vstup zo zadu od OC Vivo (Junácka 6, 83104 Bratislava)
Webová adresa: www.teamcup.eu
Rozmery ihriska: 25x45m
Rozmer bránok: 4x2m
Lopta: lopta o veľkosti č.5 s klasickým odskokom
Hrací systém: 5+1

Maximálny počet členov tímu: 10 hráčov (vrátane brankárov)

Hrací čas (základná časť): 2x12 min, zápas môže skončiť remízou
Hrací čas (nadstavbová časť): 2x12 min, v prípade remízy bude nasledovať penaltový rozstrel
Bodovací systém: za víťazstvo tím získa 3 body, za remízu 1 bod a za prehru 0 bodov
Faktory rozhodujúce o postavení v tabuľke:
1, vyšší počet bodov v tabuľke,
2, vzájomný zápas (v prípade rovnosti bodov viacerých tímov, je to počet bodov získaných v minitabuľke),

3, rozdiel skóre v rámci minitabuľky,

4, väčší počet strelených gólov v rámci minitabuľky,

5, rozdiel skóre zo všetkých stretnutí,

6, väčší počet strelených gólov zo všetkých stretnutí,

7, los.

Penaltový rozstrel: V prípade remízy (jedná sa len o zápasy nadstavbovej časti playoff) bude nasledovať penaltový rozstrel. Los kapitánov za prítomnosti rozhodcu určí poradie kopajúcich. Každý tím má tri pokusy, pričom sa tímy striedajú po jednom pokuse. V prípade, ak sa po tretej sérií pokusov nerozhodne, tak sa mení poradie kopajúcich (poradie tímov AB, AB, AB sa zmení na BA BA BA až kým sa nerozhodne) a vymeniť sa musia všetci hráči, vrátane brankára! V prípade, že už penaltu kopal každý jeden hráč mužstva, tak v tomto prípade môžu hráči kopať penaltu druhýkrát, pričom sa musí opäť dodržať pravidlo o vystriedaní všetkých hráčov vrátané brankára. Takýmto spôsobom sa pokračuje až do rozhodnutia.

Registrácia: Každý tím sa musí povinne registrovať na podujatí, a to v pondelok 25.9.2023 o 14:00 v hoteli Nivy (adresa: Líščie Nivy 442, 82108 Bratislava). Na registrácií obdrží každý tím dresový komplet (dres, kraťase a štucne pre každého hráča) + fľašu na pitnú vodu.
Povolená obuv:kopačky, tarfy, alebo halovky; kopačky s kovovými kolíkmi sú zakázané!

Dresy: každý jeden tím dostane od organizátorov sadu dresov

Skupiny a termíny zápasov: Rozlosovanie zápasov nájdete na oficiálnom webe podujatia najneskôr vo štvrtok 21.9.2023. 24 tímov bude rozdelených do 6 skupín po 4 tímy. Skupinové zápasy sa odohrajú v utorok 26.9. a stredu 27.9.2023! Všetky zápasy nadstavbovej časti playoff, ktoré začínajú osemfinálovými zápasmi sa odohrajú vo štvrtok 28.9.2023.

Nadstavbová časť playoff: Do nadstavbovej časti playoff postupuje celkovo 16 tímov. Do playoff postupujú najlepšie dva tímy z každej skupiny (celkovo 12 tímov) a 4 najlepšie tímy z tretích miest (celkovo 4 tímy). Zo 16 postupujúcich tímov sa vytvorí celkové poradie, pričom na 1,-6. mieste budú tímy z prvých miest, na 7.-12. mieste tímy z druhých miest a na 13.-16. mieste tímy z tretích miest. Osemfinálové dvojice budú tvorené systémom 1. vs. 16, 2. vs. 15, 3. vs. 14., 4. vs. 13., 5. vs. 12., 6. vs. 11., 7. vs. 10. a 8. vs. 9. V osemfinále sa nesmú stretnúť tímy z rovnakej skupiny základnej časti.

Povinná výbava hráča: dresový komplet, ktorý od organizátorov dostane každý jeden tím (dres, kraťase a štucne pre každého hráča), predpísaná obuva holenné chrániče!!! Holenné chrániče sú povinné a budú kontrolované zo strany rozhodcov pred každým jedným zápasom.
Disciplinárny poriadok:
Všetky vážnejšie priestupky voči pravidlám malého futbalu budú posúdené Disciplinárnou komisiou.
Trest za ČK: oslabenie tímy na plné 2 minúty (potrestaný tím hrá oslabenie o l hráča v poli menej) a stop v danom zápase + automaticky stop na ďalší zápas (ak Disciplinárna komisia neurčí inak).

Trest za ŽK: v prípade inkasovania 2 žltých kariet v jednom zápase hráč automaticky obdrží červenú kartu, čo znamená oslabenie tímu na plné 2 minúty (potrestaný tím hrá oslabenie o l hráča v poli menej) a stop v danom zápase + automaticky stop na ďalší zápas.
Oprávnenosť štartu hráča:
 hráč musí byť vo vekovej hranici 18 – 25 rokov

Registrácia hráčov: Svoje súpisky hráčov je potrebné zaslať na email jakubhandzok193@gmail.com, a to najneskôr do 10.6.2023.

Organizátor si vyhradzuje právo na akékoľvek zmeny propozícií, no musí o tom informovať všetky zúčastnené tímy.

Zodpovedné osoby za turnaj:
Riaditeľ turnaja – Matúš Kocún (+421 911 916 731)
Disciplinárna komisia – Juraj Šupák (+ 421 908 509 509)
Kontaktná osoba pre tímy – Jakub Handzok (jakubhandzok193@gmail.com, +421 907 341 175)

Chceme upozorniť všetkých hráčov, aby dodržiavali slušne správanie na ihrisku aj mimo neho, či už smerom k protihráčom, spoluhráčom a obzvlášť k personálu, ktorý sa bude podieľať na organizácií (rozhodcovia, kameramani, brigádnici, zdravotníci a iní). Taktiež upozorňujem, aby všetky tímy boli v čase zápasu pripravení na ihrisku, pretože si nesmieme dovoliť žiaden časový sklz zápasov a nie je žiadna čakacia doba!

* Organizátor môže poskytnúť výnimku pre účasť hráča na základe požiadania tímu.